Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні
Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні, 06.05 – вихідний
Безкоштовна доставка у поштомат НП при замовленні від 300 грн (20.05-30.06)

Розацеа: причини та лікування

27 вересня 2024 р.
166

Розацеа обличчя (рожеві вугри) — це хронічне дерматологічне захворювання, яке проявляється почервонінням (еритемою) та запаленням шкіри. Приблизно 5% дорослих людей у ​​всьому світі мають цю патологію. Хвороба відрізняється чергуванням періодів загострень та ремісій і при цьому негативно впливає на якість життя людини. Давайте докладніше розглянемо причини, симптоми та методи лікування розацеа.

Симптоми та причини розацеа на обличчі

Хвороба шкіри розацеа проявляється різними симптомами, які можуть змінюватись від легких до тяжких. Розглянемо кілька основних:

  1. Еритема на обличчі (чоло, ніс, щоки). Часто починається з тимчасового почервоніння, яке стає постійним. Гіперемія з часом стає яскравішою, а іноді навіть набуває синюватого відтінку.
  2. Телеангіектазії — розширення дрібних кровоносних судин. Їх називають "судинні сітки", "зірочки".
  3. Дрібні папули та пустули — червоні горбики та гнійнички, що нагадують акне.
  4. Печіння, поколювання та свербіж. При цьому шкіра відчувається гарячою та подразненою.
  5. Потовщення. У важких випадках шкірний покрив може потовщуватись, особливо на носі (ринофіма). Це зумовлено гіперплазією сальних залоз та сполучної тканини. Найчастіше ринофіма діагностується у чоловіків віком понад 40 років.

Точна причина розацеа до кінця не вивчена, але є фактори, що можуть сприяти виникненню цього захворювання. Це генетична схильність, сильний емоційний стрес, аномальна реакція імунної системи на певні бактерії чи мікроорганізми, негативні фактори довкілля, прийом препаратів, які розширюють кровоносні судини, незбалансоване харчування та неправильний спосіб життя. Найкращий спосіб запобігти загостренню хвороби — дотримуватись плану лікування, забезпечувати щоденний догляд і уникати провокуючих факторів.

Чим прибрати почервоніння з обличчя?

Одним із важливих елементів ефективного лікування рожевих вугрів вважається правильний догляд за шкірою обличчя. Для цього можна використовувати дерматологічну продукцію з таких лінійок:

  • SVR SENSIFINE AR — засоби від почервоніння на обличчі, які мають терморегулюючу дію. Продукти ідеально підходять для шкіри, схильної до тимчасових і постійних почервонінь, а також при відчутті жару і печіння.
  • URIAGE ROSELIANE — аптечна косметика з різноманітними рослинними екстрактами та інноваційними комплексами, які забезпечують зволожуючу, заспокійливу дію, а також дарують шкірі свіжість та відчуття комфорту.
  • AVENE ANTIROUGEURS — лінійка, яка усуває дискомфорт та відновлює гідратацію дерми, мінімізує видимість еритеми.
  • BIODERMA SENSIBIO — продукція розроблена для догляду за чутливою шкірою. Це маски від почервоніння, креми, молочко, лосьйони, гелі, які відрізняються не тільки лікувальною, а й відновлюючою дією.

  • NOREVA SENSIDIANE — продукти, створені для зміцнення судин та зняття запалення. Внаслідок використання почервоніння та недоліки зменшуються, а колір обличчя стане більш рівним.
  • IVATHERM ROSEDERM — косметика, що має заспокійливу, протизапальну, протинабрякову дію. У лінійку входить сонцезахисний крем від почервоніння на обличчі та міцелярний лосьйон, які допомагають запобігти розширенню капілярів.

Завдяки правильно підібраним засобам та дотриманню всіх рекомендацій щодо лікування можна досягти стійкої тривалої ремісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Купероз і розацеа: особливості догляду за шкірою, схильною до почервоніння

Купероз? Розацеа? Поради щодо догляду за шкірою, схильною до почервоніння