Ламкі та розшаровані нігті: причини і поради з догляду
Гарний манікюр та педикюр насамперед залежить від стану нігтьової пластини. Якщо нігті розшаровуються і ламаються, стали слабкими й тонкими — це ускладнює догляд за ними, додає зайвих турбот, а іноді й перешкоджає покриттю гель-лаком. Від чого шаруються і ламаються нігті на руках і ногах та як з цим впоратися, — розглянемо в цій статті.
Розшарування нігтів причини
З питанням щодо ламкості, сухості, відшарування та тріщин на нігтьовій пластині краще звернутися до дерматолога або міколога. Лікар може призначити необхідні аналізи або направити до інших фахівців для подальшого обстеження. Виділяють такі можливі причини розшаровування нігтів на руках та ногах:
- Хронічні захворювання травної, ендокринної та серцево-судинної систем, а також грибкові та інші дерматологічні хвороби.
- Гіповітаміноз та авітаміноз у холодну пору року, внаслідок неправильно складеного раціону або у певні періоди життя (підлітковий вік, вагітність та лактація).
- Неправильний догляд у домашніх умовах: обкушування нігтьової пластини, підрізування або підпилювання неправильними інструментами, травмування нігтьового ложа під час манікюру/педикюру.
- Некоректні салонні процедури: занадто часте нарощування або нанесення гель-лаку, недотримання термінів зняття лаку, використання засобів з ацетоном або неякісної продукції.
- Професійна діяльність: постійний контакт із водою, хлором чи іншими агресивними речовинами.
- Виконання домашніх справ без рукавичок: часте контактування з хімічними засобами під час прибирання, прання, миття посуду.
- Часте переохолодження рук у мороз або холодну вітряну погоду, а також підвищена сухість у приміщенні в опалювальний сезон.
- Куріння, зловживання алкоголем, хронічний стрес.
- Неправильно підібране взуття, яке тисне та деформує нігтьову пластину.
Розібравшись із причиною дефекту, ви зможете підібрати правильний догляд, який буде найефективнішим.
Профілактика та лікування розшарування нігтів
Лікування проблеми ґрунтується на усуненні причини, через яку вона з'явилася. У деяких ситуаціях лікар-дерматолог може призначити спеціальні препарати для вживання або нанесення на нігтьову пластину. Профілактика та лікування розшарованих нігтів містить такі загальні рекомендації:
- Слідкуйте, щоб при виконанні манікюру/педикюру використовувалися безпечні інструменти та апарати, якісні засоби та рідина для зняття лаку без ацетону. Вчасно знімайте декоративне покриття, щоб не допустити розшарування нігтів після гель-лаку.
- Захищайте руки гумовими або латексними рукавичками під час контакту з хімічними речовинами.
- Надягайте рукавиці, коли на вулиці холодно.
- Збалансуйте свій раціон, щоб він містив достатню кількість вітамінів і мінералів (біотину, кальцію, заліза та ін.). Пийте достатньо води (30 мл на добу на кожний кілограм ваги).
- Приймайте полівітамінні комплекси, але після попередньої консультації з лікарем.
- Дбайте про свої нігтики. Салонний догляд може включати: спа-манікюр та педикюр, парафінотерапію. У домашніх умовах робіть масаж пальців, маски та ванночки. До того ж можна наносити Масло для зміцнення нігтів та пом'якшення кутикули EYE CARE та живильний крем від цього ж бренду, які захищають, відновлюють, зволожують, запобігають появі розшарування.
- Користуйтеся дерматокосметикою, наприклад, Засобом для зміцнення нігтів та Засобом для корекції неоднорідних нігтів. Ці лікувальні лаки відновлюють м'які, крихкі та ламкі нігті на ногах та руках завдяки активним речовинам (вітаміни B5 та E, цистеїн, діоксид кремнію та ін.). В їхньому складі немає агресивних компонентів (парабенів, формальдегідів, нікелю, пластифікаторів, формалінів). Засіб для активного росту нігтів EYE CARE сприяє активному утворенню кератиноцитів і завдяки цьому стимулює ріст тонких та слабких пластин. Запобігти розтріскуванню можна за допомогою Засобу проти розшарування нігтів EYE CARE, у складі якого міститься пластифікуючий полімер.
Використовуючи ці найкращі засоби для зміцнення нігтів, ви зможете досягти ідеального результату!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Правильний догляд за нігтями та кутикулою в салоні і домашніх умовах