Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні
Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні, 06.05 – вихідний
Безкоштовна доставка у поштомат НП при замовленні від 300 грн (20.05-30.06)

Гіперкератоз: догляд за потовщеною шкірою стоп

8 листопада 2024 р.
26

Гіперкератоз стоп це стан шкіри, внаслідок якого відбувається надмірне розростання рогового шару епідермісу. В основі цієї патології – аномальна кількість білка кератину, і вона проявляється у вигляді огрубілої, потовщеної шкіри, особливо на п'ятах. Спочатку шкіра здається трохи грубою, але потім товщина рогового шару збільшується настільки, що починає завдавати дискомфорту. У важких випадках гіперкератоз стоп може стати причиною зміни ходи. У цій статті ми поговоримо докладніше про цю патологію: розповімо про профілактику її виникнення та методи лікування.

Основні причини гіперкератозу

Чому виникає цей патологічний стан? Гіперкератоз на п'ятах може бути викликаний кількома факторами:

  1. Неправильно підібране взуття. Постійне носіння тісного чи незручного взуття створює надмірний тиск на стопи, викликаючи тертя та подразнення. Це призводить до посиленого утворення рогового шару, що сприяє формуванню гіперкератозу.
  2. Надмірна вага. Додаткове навантаження на ноги також викликає огрубіння епідермісу. Стовщення на стопах відбувається тому, що таким чином організм намагається захистити себе від надмірного тиску.
  3. Порушення гідроліпідного балансу. Нестача зволоження робить шкіру вразливішою до механічних пошкоджень та потовщення. Вона легко тріскається, що стимулює організм до утворення додаткового рогового шару для захисту.
  4. Недотримання режиму сну та мало відпочинку. Все це негативно впливає на імунну систему, що сприяє виникненню дерматологічних патологій.
  5. Гормональні зміни. Наприклад, зниження рівня естрогенів у жінок у період менопаузи призводить до сухості та потовщення шкірного покриву.
  6. Різні захворювання. Наприклад, плоскостопість, цукровий діабет, псоріаз. При плоскостопості навантаження розподіляється нерівномірно, що призводить до підвищеного тиску на п'яти. Цукровий діабет викликає погіршення кровообігу, ушкодження нервів та зниження чутливості шкіри, що сприяє її потовщенню. Псоріаз викликає запалення, що веде до прискореного росту клітин шкіри.
  7. Гіповітаміноз. Нестача вітамінів А, С, Е та D негативно позначається на стані епідермісу.

Основними симптомами такого стану можна вважати: відчуття «кірки» або «панцира» на стопах, біль та дискомфорт, тріщини та лущення, свербіж, зміна кольору шкірного покриву.

Гіперкератоз шкіри лікування та профілактика

Для запобігання розвитку гіперкератозу слід вибирати зручне, відповідне за розміром взуття, щодня зволожувати шкіру та проводити пілінг для видалення відмерлих клітин. Наприклад, для профілактики можна застосовувати Ксеріаль 30 крем для стоп кераторегулюючий SVR. Завдяки глибокому зволоженню засіб допомагає запобігти появі мозолів, одночасно живить та пом'якшує суху та пошкоджену шкіру. Важливо підтримувати вагу в нормі, щоб зменшити навантаження на ноги, а також пити достатньо води та забезпечувати організм усіма необхідними нутрієнтами.

Лікування гіперкератозу шкіри полягає у використанні спеціальних аптечних засобів, серед яких варто виділити:

  • Кератозан 30 гель-крем Uriage – забезпечує потужний кератолітичний вплив на потовщені ділянки шкіри, що лущаться, одночасно пом'якшуючи й заспокоюючи їх. Активні компоненти у складі продукту знімають набряклість, покращують мікроциркуляцію крові та запобігають появі нових вогнищ ураження. Засіб має протизапальний, регенеруючий та ранозагоювальний ефект.
  • Ксеріаль 50 крем екстрем для стоп інтенсивний кераторегулюючий SVR. Продукт призначений для боротьби з гіперкератозом, мозолями та натоптишами. Технологія PURE UREA PATENT забезпечує інтенсивний кератолітичний ефект та глибоке зволоження. SVR Xerial 50 Extreme Creme Pieds зменшує натоптиші та мозолі всього за тиждень!

Уся продукція пройшла дерматологічний контроль. Ця аптечна косметика дає можливість досягти чудового результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ламкі та розшаровані нігті: причини і поради з догляду

Правильний догляд за нігтями та кутикулою в салоні і домашніх умовах

Крем для рук: види, компоненти, поради з догляду