Крем для рук: види, компоненти, поради з догляду
Деякі жінки вважають, що турбота про руки менш важлива, ніж догляд за обличчям. А дарма, адже руки працюють більше за інші частини тіла і тому потребують спеціального догляду. Взимку такий недолік догляду особливо відчутний і вимагає негайного втручання. У статті ми розповімо, як доглядати за шкірою рук, який крем вибрати, щоб руки виглядали красивими та не додавали зайвих років своїй власниці.
Види кремів для рук
При виборі крему важливо враховувати, яку функцію він виконує: зволожує, живить чи захищає.
Зволожуючий крем для рук позбавляє шкіру сухості, насичуючи її вологою. Такі креми містять багато води, за текстурою легкі, нежирні, швидко вбираються. Їх можна використовувати навесні та влітку, зволожувати руки вдень та на ніч.
Живильний крем для рук (бальзам для рук) насичує шкіру вітамінами та мінералами, живить та регенерує суху шкіру. За текстурою цей засіб густіший і жирніший, вбирається довше, тому наноситься на ніч. Такий крем використовують у холодну пору року, коли руки потребують додаткового живлення через вплив вітру та морозу.
Захисний крем для рук (бар'єрний крем, колд крем) завдяки невидимій плівці оберігає шкіру від впливу вітру, холоду, води, алергенів. Цей крем має щільну текстуру і наноситься заздалегідь, щоб він встиг ввібратися до контакту з навколишнім середовищем. Захисні креми добре справляються з дуже сухою, подразненою, потрісканою шкірою взимку, якщо використовувати їх на ніч.
Склад крему для рук
Щоб правильно вибрати крем для рук, важливо знати, як кожен компонент у його складі впливає на стан шкіри:
- Гліцерин – зволожує та пом'якшує шкіру, утримує вологу.
- Парафін, вазелін – пом'якшує шкіру, створює захисну плівку, має переважну дію у порівнянні з іншими компонентами.
- Силікон – формує плівку («невидимі рукавички»), яка не вбирається та здатна відштовхувати вологу.
- Ланолін – пом'якшує, живить суху, огрубілу шкіру.
- Пантенол – загоює пошкодження.
- Колаген, еластин, гіалуронова кислота – відновлюють еластичність шкіри, тому додаються до антивікових кремів.
- Вітаміни (A, B, C, E, K), амінокислоти, мінерали – надають сил шкірі, покращують її зовнішній вигляд, захищають від стресових факторів.
- Екстракти рослин і трав – залежно від виду екстракту загоюють, знімають запалення, зволожують, мають приємний аромат.
- Олії (ши, жожоба, авокадо, персикова, обліпихова, арганова, оливкова, мигдальна, какао та ін.) та воски – зволожують і насичують шкіру, деякі мають бактерицидну та протизапальну дію.
Нагадаємо, що у складі будь-якого косметичного засобу компоненти вказуються за зменшенням, тобто першого інгредієнта міститься найбільше.
Поради щодо вибору крему та догляду за руками:
- Зволожуючий крем використовуйте в теплу пору року, живильний і захисний – коли холодно. Також вид крему залежить від типу шкіри та її стану.
- Якщо у вас чутлива шкіра, вибирайте гіпоалергенні засоби, без запаху або з мінімальною кількістю ароматів.
- Крем з SPF навесні та влітку допоможе уникнути передчасного старіння шкіри та появи пігментних плям.
- Крем із дозатором та великим об'ємом краще використовувати вдома, а міні-формат можна носити із собою.
- Консистенція крему має бути однорідною, а запах – приємним. Зверніть увагу на термін придатності та зберігання відкритого тюбика.
- Зважайте на фактор віку. При тривалому застосуванні anti-age креми запобігають або зменшують пігментацію, розгладжують зморшки, підвищують пружність шкіри рук.
- Наносьте крем плавними рухами від нігтів до зап'ястя, ніжно масажуючи кожен пальчик. Це покращить кровообіг і допоможе крему краще ввібратися. Крем можна наносити на нігті, що дасть змогу подбати про дві зони одночасно.
- Користуйтеся скрабом для рук 1-2 рази на тиждень, якщо шкіра лущиться. Маски, парафіно-терапія також допоможуть забезпечити повноцінний догляд для ваших рук.
- Ретельно витирайте руки після миття та намагайтеся регулярно наносити крем протягом дня.
- Використовуйте щадні миючі засоби для особистої гігієни, а прибирання чистячими засобами виконуйте в рукавичках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бархатные ручки: несколько важных правил ухода за руками в зимний период