Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні
Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні, 25.12, 01-03.01 – вихідні
Безкоштовна доставка у поштомат НП при замовленні від 300 грн (20.05-30.06)

Як зупинити діарею?

27 грудня 2024 р.
64

Розлад шлунка може виникнути раптово і призвести до серйозних наслідків, якщо не вжити заходів вчасно. Швидке реагування на перші симптоми допоможе уникнути зневоднення та серйозних ускладнень. У цій статті ми обговоримо, як уникнути отруєння та переїдання у свята, а також які кроки потрібно зробити за перших ознак діареї, щоб зупинити її та запобігти погіршенню стану.

Небезпека переїдання у свята та основні симптоми інтоксикації

Святкові застілля часто супроводжуються великою кількістю їжі та напоїв, що може призвести до переїдання. Зайве споживання їжі, особливо жирної та важкої, часто викликає дискомфорт у шлунку та призводить до діареї. Організм просто не в змозі перетравити велику кількість їжі за короткий час і це спричиняє розлад травлення. Особливо небезпечний такий стан для людей із хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Також діарея може виникнути через споживання неякісної чи несвіжої їжі. Це проявляється такими симптомами:

  • часте блювання та нудота;
  • біль і спазми в животі;
  • часті позиви в туалет та рідкий стілець;
  • підвищена температура тіла;
  • слабкість;
  • озноб і пітливість.

Ці симптоми можуть виникнути в середньому через 2-6 годин після вживання зіпсованої їжі чи напоїв.

Що робити при отруєнні та коли звертатися до лікаря?

Якщо у вас або ваших близьких виникли ознаки харчового отруєння, дотримуйтесь цих рекомендацій:

  1. Пийте багато рідини. Втрата рідини при діареї та блюванні призводить до зневоднення. Пийте воду та розчини електролітів, що містять натрій, калій, кальцій та магній, а також інші важливі для організму мінерали.
  2. Уникайте твердої їжі. У перші години після отруєння краще уникати твердої їжі. Що можна їсти після отруєння? Перевагу віддавайте овочевим або нежирним м'ясним бульйонам, бананам, вівсянці, рисовій каші.
  3. Постарайтеся відпочити. Дайте організму час відновитись.
  4. Використовуйте аптечні засоби. За потреби можна прийняти протидіарейні препарати або сорбенти, але краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем. При легких розладах можна використовувати дієтичні добавки, наприклад пробіотик від проносу Лактібіан Імедіа від французького бренду Pileje. Засіб підходить не лише для дорослих, а й для дітей віком від п'яти років. Лактібіан Імедіа складається зі штамів бактерій, які мають антисептичні та протибродильні властивості. Ще один ефективний пробіотик при діареї, який стане ідеальним рішенням для дітей раннього віку, — Бейбібіан Імедіа від Пілеж. Це універсальний засіб при проносі, незалежно від причин його виникнення. Препарат нормалізує склад кишкової мікрофлори, а також має імуномодулюючі властивості.

Пам'ятайте, що необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо:

  1. Діарея триває понад 48 годин.
  2. У випорожненнях з'явилася кров чи слиз.
  3. Температура тіла досягає та перевищує 38,5°C.
  4. Спостерігаються сильна слабкість або запаморочення.
  5. Отруєння відбулося у дитини, людини з хронічними захворюваннями або у похилому віці.

Фахівець зможе визначити, наскільки небезпечний стан і, якщо буде потрібно, призначить обстеження та відповідне лікування.

Діарея та харчові отруєння можуть серйозно вплинути на ваше здоров'я та самопочуття, особливо під час свят, коли ризик переїдання високий. Важливо знати, як швидко та ефективно впоратися з цим, щоб уникнути ускладнень. Дотримуйтесь рекомендацій та звертайтеся за медичною допомогою, якщо симптоми не минають або посилюються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Пробіотики для підвищення імунітету у холодний сезон

Як зміцнити імунітет восени та взимку