Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні
Графік роботи call-центру: Пн-Пт – 9-18, Сб-Нд – вихідні, 21.04 – вихідний
Безкоштовна доставка у поштомат НП при замовленні від 300 грн (20.05-30.06)

Рак шкіри та сонцезахисні засоби

12 травня 2025 р.
21

Рак шкіри — це тихий вбивця, який часто маскується під невинні родимки або пігментні плями. День меланоми (2025 року відзначається 12 травня) — ще один привід нагадати про цю небезпеку. Враховуючи посилення сонячної активності, необхідно розуміти фактори, що сприяють розвитку раку шкіри та, що найважливіше, знати про можливість йому запобігти, застосовуючи безпечні сонцезахисні засоби.

Рак шкіри: як проявляється та що його провокує?

Рак шкіри проявляється у різний спосіб, залежно від його типу. Однією з найпоширеніших ознак вважається поява нової родимки, або якщо почала змінюватися існуюча. Варто звертати увагу на асиметричну форму, “рвані” краї, зміну відтінку, збільшення розміру чи кровоточивість родимки. Крім того, підозрілими вважаються незагоювальні виразки, плями, що лущаться, або вузлики на шкірі. Важливо пам'ятати, що рак шкіри може розвиватися на будь-якій ділянці тіла, навіть на тих, котрі рідко піддаються впливу ультрафіолету.

Існує низка факторів, які підвищують ризик розвитку цієї хвороби. Насамперед, це надмірне перебування на сонці та опіки від нього, особливо отримані у дитячому та підлітковому віці. Люди, у яких світла шкіра, волосся та очі, більш схильні до цього захворювання. Спадкова схильність до онкопатологій, наявність великої кількості родимок (особливо при їх травматизації) та ослаблений імунітет також сприяють збільшенню ймовірності розвитку хвороби. Вплив деяких хімічних речовин та проходження променевої терапії теж можуть бути факторами ризику.

Чому такий важливий санскрін з СПФ 50 для дітей та дорослих?

Сонцезахист надзвичайно важливий для профілактики виникнення раку шкіри. Ультрафіолет пошкоджує ДНК клітин епідермісу, що може призвести до їх злоякісного переродження. Аптечні засоби для безпечної засмаги з високим SPF допомагають блокувати шкідливі ультрафіолетові промені. Це можуть бути такі продукти:

  1. Бар'єсан зволожуючий Uriage сонцезахисний крем без ароматизаторів SPF50+ — допомагає запобігти передчасному старінню та пошкодженню клітин, спричиненому впливом ультрафіолетових променів.
  2. Bebe 1-й мінеральний Uriage сонцезахисний крем SPF50+ — ідеальне рішення від UVA-і UVB-випромінювання.
  3. СВР Сан Секюр молочко після сонця — створено з антиоксидантними компонентами для відновлення епідермісу після пошкоджень.
  4. СВР Сан Секюр спрей-міст сонцезахисний SPF50 — можна використовувати для дорослих і діток від трьох років.
  5. Апівіта Bee Sun Safe Сонцезахисний тонуючий крем для обличчя проти пігментних плям і для захисту від старіння з SPF50 — має формулу з безпечними біорозкладними інгредієнтами.
  6. Апівіта Bee Sun Safe Сонцезахисний лосьйон з SPF 50 для дітей — має у складі фотостабільні фільтри, які не руйнуються під впливом УФ-променів та зберігають свою ефективність протягом тривалого часу.

Крім того, потрібно обмежувати перебування на сонці в періоди його найбільшої активності, зазвичай з десятої ранку до четвертої вечора. Носіння закритого одягу та сонцезахисних окулярів також сприяє зменшенню впливу УФ-променів.

Важливо застосовувати аптечний СПФ для обличчя та тіла, регулярно проводити самостійний огляд шкіри та своєчасно звертатися до дерматолога при виявленні підозрілих змін. Це відіграє важливу роль у ранній діагностиці та успішному лікуванні онкопатологій!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сонцезахист vs Меланома

Сонцезахисні засоби: навіщо потрібні та як вибрати крем з SPF