Дезодорант та антиперспірант: як вибрати
Відчуття свіжості та сухості під пахвами — важлива частина щоденного комфорту та впевненості у собі. Але який засіб краще впорається із цим завданням: той, що бореться із запахом, чи той, що блокує піт? Найбезпечніші дезодоранти та антиперспіранти діють по-різному. Зрозумівши їх відмінності, ви зможете вибрати продукт, який подарує вам максимальний захист та впевненість на весь день.
Види та властивості засобів
Принципова відмінність полягає в їхній основній меті та механізмі роботи. Натуральні дезодоранти призначені для боротьби із запахом, але при цьому не впливають на процес потовиділення. Їхня дія заснована на пригніченні росту бактерій, які й вважаються причиною неприємного запаху. Для цього до складу дезодорантів додають антибактеріальні інгредієнти. Такий варіант підходить людям з несильним потовиділенням, яких непокоїть переважно запах, або тим, хто не втручається в природні процеси терморегуляції організму.
Антиперспіранти ж діють інакше: їхня головна мета — зменшення потовиділення, тобто боротьба з вологістю. Основні діючі речовини — солі алюмінію. Це ідеальне рішення для тих, кого турбують мокрі сліди на одязі та відчуття вологості, особливо при помірному або підвищеному потовиділенні. Крім того, існують дезодоранти-антиперспіранти, що поєднують у собі обидва механізми дії: блокування поту та боротьбу із запахом. Наприклад, Uriage Кульковий дезодорант-антиперспірант потрійної сили, який запобігає виникненню неприємного запаху та контролює процес потовиділення.
Крім різниці у дії, ці засоби випускаються у різних формах. Спреї та аерозолі зручні своєю гігієнічністю та швидким висиханням. Наприклад, Біотрейд Спрей-антиперспірант для стоп — максимально зручний продукт із високою ефективністю та економічним використанням. Кулькові антиперспіранти та дезодоранти наносяться тонким шаром, економічні, але потребують часу для висихання. Тверді стіки створюють щільне покриття та зручні у поїздках.
Особливості вибору
Вибираючи потрібний засіб, необхідно оцінити свою основну проблему. Якщо турбує тільки запах при помірній пітливості, підійде дезодорант без солей алюмінію. Якщо головна проблема — вологі плями, то потрібний безпечний антиперспірант. Це може бути Ducray Антиперспірант роликовий, який контролює роботу потових залоз, знижує рівень потовиділення, усуває неприємний запах та забезпечує антибактеріальний ефект. До того ж можна вибрати комбінований варіант. Наприклад, SVR Спіріаль кульковий дезодорант антиперспірант без спирту, який забезпечує контроль над потовиділенням протягом 48 годин, поглинає вологу та усуває неприємний запах.
Далі варто враховувати тип шкіри: для чутливої та схильної до подразнень шукайте гіпоалергенні формули. Це може бути Eucerin Дезодорант кульковий для гіперчутливої шкіри, який не тільки запобігає виділенню поту та поширенню запаху, але й сприятливо впливає на шкірний покрив. Або ж Babe Laboratorios Дезодорант для всієї родини “24 години захисту” з пребіотиком. Ще один варіант — Спіріаль дезодорант антиперспірант кульковий без солей алюмінію СВР, який ідеально підходить для людей із чутливим типом шкіри.
Звертайте увагу на склад, наявність інгредієнтів з догляду і бажану інтенсивність захисту — від стандартних 24 годин до посилених 48, 72 або більше. Наприклад, Vichy Кульковий дезодорант-антиперспірант 72 години захисту від поту та запаху проти жовтих та білих плям на одязі. Або ж Антиперспірант Драй Он від рясного потовиділення тривалої дії. Також Кульковий Biotrade антиперспірант тривалої дії “10 днів захисту”. І звичайно, не останню роль відіграють особисті переваги в ароматі та зручності використання тієї чи іншої форми випуску.
Основні правила застосування
Засіб може працювати не на повну силу, якщо використовувати його неправильно. Тож давайте розглянемо кілька правил:
- Наносьте його на суху шкіру після очищення. Ідеально — після душу, ретельно промокнувши пахви рушником.
- Краще наносити антиперспірант увечері на чисту суху шкіру, адже це дозволяє активним компонентам глибше проникнути у протоки. Вранці можна прийняти душ — захисний ефект все одно збережеться.
- Дезік без алюмінію можна застосовувати вранці та за потреби оновлювати протягом дня.
- Не наносьте його на подразнену чи пошкоджену шкіру.
- Дайте засобу висохнути/ввібратися перед тим, як одягати одяг, щоб уникнути плям. Для спреїв це кілька секунд, а для стіків — пару хвилин.
Враховуючи свої індивідуальні потреби та правильно використовуючи обраний продукт, ви зможете забезпечити собі надійний захист, комфорт та впевненість впродовж усього дня!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: